“US” – Kentsel Fikir Atölyesi – Urban Idea Studio

“US” – Kentsel Fikir Atölyesi – Urban Idea Studio

Kente dair fikirlerini ve projelerini yeni bir oluşumla devam ettirmek hayali ile yola çıkan “US” – Kentsel Fikir Atölyesi, kente dair yenilikçi, yaratıcı, araştırmacı, değişime açık, dinamik fikirler üretmek amacındadır.

 

Atölye, kente dair edindikleri deneyimleri bir araya getirerek kentsel meselelere insan odaklı bir anlayışla yaklaşmayı ve çözüm sunmayı ilke edinmiştir. Bu ilke doğrultusunda atölye, kentin olasılıklarını ve ilişkilerini okumayı hedeflemektedir. Yaptığı okumalar sonucunda ise şehrin sunduğu fırsatları toplumla buluşturmayı amaçlamaktadır. Kentte farkındalık yaratmak ve farklılıkları ortaya koymak, atölyenin bir diğer amacıdır. Değişimin mümkün olduğuna inanan “US”-Kentsel Fikir Atölyesi, kentin aktörleri arasında bir network kurmayı hedeflemektedir. Dünya çapındaki günceli ve yenilikleri takip ederek kente yansımasını sağlamayı amaçlamaktadır.

 

Ortak bir çatı altında buluşarak, hayallerinin peşinden beraber koşmaya karar veren “US” – Kentsel Fikir Atölyesi’nin yolu, yeni bir oluşum içerisinde olan Simotas ile kesişti. Kendi hayallerinin peşinden koşan insanlardan oluşan Simotas’ın dinamik ve yaratıcı ruhu “US”un çalışmalarına da ilham vermeye başladı. “US” yeni başladığı yolculuğunda, Simotas’taki yaratıcı beyinler ile birlikte düşüneceğine, üreteceğine ve binanın ruhunu yaşatacağına inanmakta.

 

Bizi bunlar anlatıyor:

uskentselfikiratolyesi.com
http://sokakbizim.org/

 

 

Bize ulaşmak için:

simotas@uskentselfikiratolyesi.com