Tridea Productions

Tridea  2002 kışında bir gece yarısı Kuzguncuk’ta, Mavitan atölyesinde doğdu, tebdil-i mekanda hep bir ferahlık buldu ve yedi yer değiştirmenin ardından Simotas’la birlikte doğduğu yere geri döndü. Bu on yıl içinde çoğunlukla video prodüksiyon alanında işler yaptı, onlarca farklı müşteriyle tanıştı, çalıştı. Proje bazlı büyüyüp küçülebilen Tridea’nın demirbaşları Recep ve Devrim, birlikte çalışmayı pek sevdiği çözüm ortakları ise TMA (Tan Mavitan), Firmasoft  (Mustafa Tunç ), Marifet (Milhan Arapoğlu, Çağıl Bektaş) ve Alessandro Broggini.

www.tridea.biz

 

 

Recep Akar
Kuzguncuk’ta doğdu, büyüdü. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden  mezun oldu. Kısa film, belgesel ve video alanlarında işler üretti ve bu işler birçok ülkede, çeşitli sergi ve festivallerde gösterildi, ödüllendirildi. Sanatsal ifade biçimi olarak her tür hareketli ve durağan görüntü ilgisini çekiyor. Bu aralar ağırlıkla video art üzerine çalışıyor ve sinema-tv yüksek lisansını sür-ün-dürüyor.

www.recepakar.net

 

 

Devrim Lüküslü
Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Devrim Lüküslü’nün belgesele olan tutkusu hukuğa ağır bastı ve mezuniyetinin ardından İz Tv’de çalışmaya başladı. Görüntü ve kurgu yönetmeni olarak ellinin üzerinde belgesele imza attıktan sonra aldığı bir fonla Almanya’ya gitti ve ilk belgeselini orada çekti. 2009 yılında yolu Tridea’yla kesişen Devrim, yeni belgesel projeleri üzerine çalışıyor ve yüksek lisans tezini hazırlıyor.